İmmanuel
İmmanuel
İmmanuel
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
İmmanuel

AnasayfaAnasayfa  EtkinlikleriEtkinlikleri  PublicationsPublications  AramaArama  GaleriGaleri  Neden Beklemedesin (Ummuhan) Empty  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

Neden Beklemedesin (Ummuhan)

YazarMesaj
Yönetim
Denetim

Tecrübe : 122

Neden Beklemedesin (Ummuhan) Empty
MesajKonu: Neden Beklemedesin (Ummuhan)   Neden Beklemedesin (Ummuhan) EmptySalı Ağus. 15, 2017 8:37 pm

Neden Beklemedesin?
Hala nefes alıyorsun neden beklemedesin? Meryem anneyi nasıl anıyoruz , yerinde saymasıyla mı, kıyamlarıyla ayakta kalışıyla mı? Feliçitas'ı nasıl anıyoruz karamsarlığıyla mı, net kararlılığı ve canını vermeye razı oluşuyla mı? Elhm. ki yağlı kalburumuz var örtücülüğümüz değil. yerinde sayım yapanlar elenmekte, mümin olanlar tutunabilmekte.
Elhm. teyzelerim amcalarım ablalarım abilerim annem ve babam var, Feliçitas' ları Meryem' leri örnek edinebilen, yaşayabilen.
Değer ver kendine . Değer kazansın fiillerin çünkü suren oluşmakta .
Doğru söz konuşulur, söylenir duyarım. Yalnız yaşamında fiillerine geçirdiğinde değer kazanır.
Rab elbiseni temizle diyor .Yani yüreğini ,yüreğin Rabbin muhkemlerini işitince itaat etsin, yeniden heyecanlansın. Kıyam et, zikirlerini geliştirmek adına . Yüklen çarmığını sırtına, hazırla kandilindeki yağını, değer ver pazıl parçalarına, sımsıkı sarıl onlara çünkü pazıl parçaları bütünleşince değer bulur.Kızıl denizde musa gibi yalnızca Rabbine rağbet et. Bir adım daha at seferi kaçırmamak adına, geride kalanlardan ve yerinde sayanlardan olma.Evet bu yol çetin, zor, sarp yokuşlu, dikenli, kaygan ama başarılamayacak değil. Yol buz tutunca düşersin ama, kardeşinin eli senin destekçin olmak için hazırdır. Böylece birlikte yol alırsınınz. Adım atmadan önce düşün, kaslarını çalıştırmadan önce , çünkü düşünmeden attığın her adım seni düşürebilir sertçe. Bu sefer kardeşinin eli sana yetişemez olur, sende onun elini görebilecek halin kalmaz.Bu yolu seçtim demekle kazananlarından olmuyorsun,yalnızca sonun sonu geldiği zaman kendi kitabın önüne koyulduğu zaman iki sonuçtan birini hak edenlerden olacaksın . Rabbin vaad ettiği ecrin yada cezanın kazananlarından. Rabbim aynı yolun yoldaşları olarak cenneti hak edenlerden kılsın bizleri. Ne mutlu! ibret alıp yolunu şaşırmayanlara.(Hz Süleyman).

Neden Beklemedesin (Ummuhan)
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Uyarmak-Uyarı Almak (Ümmühan)
» Ramazan' a Dair Yazdığım Yazı (Ümmühan)
» Sakınmak (Ümmühan)
» Bencillik (Ümmühan)
» Nüzul Çalışması Asr Suresi (Ümmühan)