İmmanuel
İmmanuel
İmmanuel
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
İmmanuel

AnasayfaAnasayfa  EtkinlikleriEtkinlikleri  PublicationsPublications  AramaArama  GaleriGaleri  Uyarmak-Uyarı Almak (Ümmühan) Empty  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

Uyarmak-Uyarı Almak (Ümmühan)

YazarMesaj
Yönetim
Denetim

Tecrübe : 122

Uyarmak-Uyarı Almak (Ümmühan) Empty
MesajKonu: Uyarmak-Uyarı Almak (Ümmühan)   Uyarmak-Uyarı Almak (Ümmühan) EmptyPerş. Ağus. 17, 2017 1:57 pm

UYRILMAK UYARI ALMAK
Hüküm ve hikmet sahibi olan Allah'ın adıyla.Teslim her yerde salata ihtiyaç duyar, istişareye. Uyum içindedir tüm teslimler.Teslimler hata yapmaz diye bir şey yok. Teslimlerde hata yapar ama en güzel şekilde düzeltip yol alanlardır.Biri hata yaptığında fark etmek çok kolaydır çünkü insan karşısındakinin düzeltmesi gereken yerleri çok kolay görür ve hata yaptığında kendisindekini fark etmesinden daha kolaydır. Kendisindekini bazen uyarılıncaya kadar fark etmeye bilir, ama uyarıldığında uyarıya müsait olmalı çünkü şeytan şunu şöyle yap sen zaten iyilerdensin diye vesvese veriyor.İnsanın ihtiyacı vardır yaptığı yanlışı görüp uyaran kardeşlerine. Eğer uyarıya müsaitse hemen toparlanıp yol alır,yalnız müsait değilse ben ne yapmışım ki ben zaten doğrulardanım diye kuruntulara oyalanmalara başlar ve bu kuruntulara kapılır.
Uyarılara kulak asmayan bedelini öder, buyruklara saygılı olansa ödülünü alır.
Uyarıları zihnine işle bilgi dolu sözlere kulak ver. (özd. 13:13,23:12)
Uyarıları zihnine ,işle çünkü teslim yaptığı hatayı bir daha yapmamak üzere yol alır.Teslim düştüğü kuyuya bir daha düşmez ,Gülşen teyzemden duymuştum bu sözü. Teslim yaptığı hatayı bir daha yapmaz, bu yüzden uyarıldığında uyarıları zihnine işle işlemeli , bilgelere itaat etmeli, teslimiyet olan bu muhteşem nimetin hakkını vermeli.
Huzur korunaklı ve sakin bir yerdedir değil ,huzur sen teslimiyetin ve benliğin arasındaki bağla yansıtırsın mutluluğunla.Huzur ister sert rüzgarlar çetin kışlar, ister sakin gökyüzü ve masmavi bir deniz, huzur ve mutluluğu ile bilinecek olan hava şartları değil senin yansıttığın huzur.

Uyarmak-Uyarı Almak (Ümmühan)
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Uyarı (Gamze)
» Uyarı (Asiye)
» Uyarmak (Henna)
» Uyarmak ve Uyarılmak (Efora)
» Uyarılmak, Uyarmak ve Tavsiye Etmek (Hacer)