FOTOĞRAF YARIŞMASI ANKETİ AÇILMIŞTIR 1. GRUP 2. GRUP
HOSGELDİNİZ

Paylaş
Aşağa gitmek
Super Moderator
Super Moderator
Mesaj Sayısı : 260
Tecrübe : 733
Reputation : 13
Kayıt tarihi : 06/08/17
Kullanıcı profilini gör

Uyarmak-Uyarı Almak (Ümmühan)

Bir Perş. Ağus. 17, 2017 12:57 pm
UYRILMAK UYARI ALMAK
Hüküm ve hikmet sahibi olan Allah'ın adıyla.Teslim her yerde salata ihtiyaç duyar, istişareye. Uyum içindedir tüm teslimler.Teslimler hata yapmaz diye bir şey yok. Teslimlerde hata yapar ama en güzel şekilde düzeltip yol alanlardır.Biri hata yaptığında fark etmek çok kolaydır çünkü insan karşısındakinin düzeltmesi gereken yerleri çok kolay görür ve hata yaptığında kendisindekini fark etmesinden daha kolaydır. Kendisindekini bazen uyarılıncaya kadar fark etmeye bilir, ama uyarıldığında uyarıya müsait olmalı çünkü şeytan şunu şöyle yap sen zaten iyilerdensin diye vesvese veriyor.İnsanın ihtiyacı vardır yaptığı yanlışı görüp uyaran kardeşlerine. Eğer uyarıya müsaitse hemen toparlanıp yol alır,yalnız müsait değilse ben ne yapmışım ki ben zaten doğrulardanım diye kuruntulara oyalanmalara başlar ve bu kuruntulara kapılır.
Uyarılara kulak asmayan bedelini öder, buyruklara saygılı olansa ödülünü alır.
Uyarıları zihnine işle bilgi dolu sözlere kulak ver. (özd. 13:13,23:12)
Uyarıları zihnine ,işle çünkü teslim yaptığı hatayı bir daha yapmamak üzere yol alır.Teslim düştüğü kuyuya bir daha düşmez ,Gülşen teyzemden duymuştum bu sözü. Teslim yaptığı hatayı bir daha yapmaz, bu yüzden uyarıldığında uyarıları zihnine işle işlemeli , bilgelere itaat etmeli, teslimiyet olan bu muhteşem nimetin hakkını vermeli.
Huzur korunaklı ve sakin bir yerdedir değil ,huzur sen teslimiyetin ve benliğin arasındaki bağla yansıtırsın mutluluğunla.Huzur ister sert rüzgarlar çetin kışlar, ister sakin gökyüzü ve masmavi bir deniz, huzur ve mutluluğu ile bilinecek olan hava şartları değil senin yansıttığın huzur.
Sayfa başına dön
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz