İmmanuel
İmmanuel
İmmanuel
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
İmmanuel

AnasayfaAnasayfa  EtkinlikleriEtkinlikleri  PublicationsPublications  AramaArama  GaleriGaleri  Yazı (Henna) Empty  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

Yazı (Henna)

YazarMesaj
Yönetim
Denetim

Tecrübe : 122

Yazı (Henna) Empty
MesajKonu: Yazı (Henna)   Yazı (Henna) EmptySalı Ağus. 15, 2017 8:32 pm

Rahman Ve Rahim Olan Allahın Adıyla Başlarım,
Bu yazıyı yarın yani bugün için yazıyorum kendim için.Çünkü dün yaptığım kötülüğü ben hiç bir
zaman tamamen kapatamayacağımı biliyorum ve ben ona göre yaşamak istiyorum istiyorum seninde
öyle yaşamanı umud ediyorum,ama işte istiyorum deyipte cehenneme giden insan çok işte oyüzdende
7 gün 24 saat yani yaşantımın her anında rabin adını zikredip cehennem azabından kurtulup cennete
gitmek için elimden geleni yapacağım çünkü gerçekten cehennem o kadar korkunç bi yer ki .ben dikkat
ediyorum yaşantıma,sözlerime,hareketlerime deyip daha sonraki yaşantını kendince garantilersen işte
o zaman sen cehenneme gideceksin,söyle peki bundan hiç korkmuyormuyum,korkmuyormusun sen ben o yani
teslim kardeşler korkmuyormuyuz elbette korkuyoruz ama çok ama çok elimizden geldği kadar korkmak
en iyisi değilmi sencede bak insanlar içimizden ayrılıp dört bi yana savruluyo biz asla öyle olmayalım
inşAllah bunu anca hep birlikte uğraşırsak başarabiliriz niye biz diyorum çünkü seninde cenneti haketmek
için çaba sarfettiğini bunu gerçekten çok istediğini biliyorum ama bu toplumla ömür boyu teslim kardeşler
olarak yaşamayı isteyip cennete gitmek istiyorsan önce kendine bak çünkü bunu ancak kendimize bakarak
anlayabiliriz yoksa amalarla keşkelerle yaşarsak hem kendimize zarar veririz hemde ona fitne olup onun
cehenneme gitmesini istersiz.nasıl olsa bende daha küçüğüm Allah beni cehenneme atmaz deyip kendini rahatlatmaya
çalışırsan her zaman böyle diyerek yaşarsın ileriyi bırak şu ana bak,çünkü ileriyi geriyi şimdiyi toparlamaya
çalışırsan herşeyi eline yüzüne bulaştırırsın,çünkü senin benim herşeye gücümüz yetmez o yüzden biz içinden
birini seçelim şuanki zamanmı ilrideki zaman mı yoksa geride bıraktıklarımız mı?ben seçtim tabikide şuanki
zaman çünkü geride bıraktığın zaten geride kalmış ona yapcak tek şey tövbe edip bağışlanma dilemek başkada
bişey yapamazsın zaten ilerideki yaşamımıza gelelim ilerideki yaşamımız içinde cennete gidebilmek için
yapabileceğimiz tek şey güzel dualar etmek cennete gitmeyi dilemek,

Yazı (Henna)
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Ramazan' a Dair Yazdığım Yazı (Ümmühan)
» Nüzul Çalışması 2 (Henna)
» Kardeslik (Henna)
» Uyarmak (Henna)
» Nüzul Calismasi (Henna)