İmmanuel
İmmanuel
İmmanuel
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
İmmanuel

AnasayfaAnasayfa  EtkinlikleriEtkinlikleri  PublicationsPublications  AramaArama  GaleriGaleri  Nüzul Çalışması Fatiha Suresi (Ümmühan) Empty  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

Nüzul Çalışması Fatiha Suresi (Ümmühan)

YazarMesaj
Yönetim
Denetim

Tecrübe : 122

Nüzul Çalışması Fatiha Suresi (Ümmühan) Empty
MesajKonu: Nüzul Çalışması Fatiha Suresi (Ümmühan)   Nüzul Çalışması Fatiha Suresi (Ümmühan) EmptyPerş. Ağus. 17, 2017 1:24 pm

Fatiha suresi
Allah'ın adıyla.
1-3 Hamd, Alemlerin, Rabbi, Rahman ,Rahim ve, din gününün maliki olan Allah'adır.
4- Biz sana ibadet eder ve senden yardım dileriz.
5-7 Bizi doğru yola ilet;kendilerine nimet verdiklerinin yoluna, gazaba uğrayanların ve sapmışlarınkine değil.

Amin.Fatiha suresinin kelime anlamı açılış, açan anlamındadır.
Fatiha suresi hamd etmek, yardım dilemek ve dua etmek içeriğinde olan bir suredir.
Allah'ın adını değersizce söyleyip geçmek yerine, değer katmak. öğüt alıp düşünmek, gerekmezmi?...
Hamd etmek;eksiksiz ve kusursuz hiç bir şeye muhtaç olmayan Allah'a övgüde bulunmaktır. Hamd, ancak Alemlerin Rabbi olan Allah'adır.
Dua etmek önemlidir ve kardeşinin duasına amin diyebilmekte.Ettiğin duanın ve salatın arkasında durmaktır asıl önemli olan...Eğer, duan ve salatın hayatında bir yer bulamıyorsa bilmelisin ki, içinde söyleyemediğin ne varsa odur, seni zehirlemekte olan.
Kalpler ancak Allah'ı anmakla tatmin bulur.
35.Allah, göklerin ve yerin nurudur.o'nun nuru misali, içinde çerağ bulunan bir kandil gibidir;çerağ bir sırça, içerisindedir;sırça sanki incimsi bir yıldızdır ki;doğuya da, batıya da ait olmayan kutlu bir zeytin ağacından yakılır;neredeyse ateş ona dokunmasada yağı ışık verir. (BU,)Nur üstüne nurdur.Allah, kimi dilerse onu kendi, nuruna yöneltip-iletir.Allah, insanlar için örnekler verir.Allah her şeyi bilendir.
36.(Bu nur,)Allah'ın yüceltilmesine ve ismin zikredilmesine izin verdiği yerlerdedir;onların içinde sabah akşam O'nu tesbih ederler.
37.(Öyle)Adamlar ki, ne ticaret ne alış-veriş onları,Allah'ı zikretmekten dosdoğru salat etmekten 'tutkuya kaptırıp alıkoymaz';onlar ,kalplerin ve gözlerin inkılaba uğrayacağı günden korkarlar.(NUR Suresi)

Nüzul Çalışması Fatiha Suresi (Ümmühan)
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Nüzul Çalışması Asr Suresi (Ümmühan)
» Nüzul Çalışması Kafirun Suresi (Ümmühan)
» Nüzul Çalışması Necm Suresi (Ümmühan)
» Nüzul Çalışması (Asiye) 2
» Nüzul Çalışması (Özge) 5