İmmanuel
İmmanuel
İmmanuel
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
İmmanuel

AnasayfaAnasayfa  EtkinlikleriEtkinlikleri  PublicationsPublications  AramaArama  GaleriGaleri  Kurbana Dair Empty  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

Kurbana Dair

YazarMesaj
Yeremya
Seviye 2
Seviye 2

Tecrübe : 0

Kurbana Dair Empty
MesajKonu: Kurbana Dair   Kurbana Dair EmptyPtsi Eyl. 04, 2017 4:58 pm

S.a. Allah kurbanı Ona duyduğumuz sevgiyi belirtmemiz, imanımızı kuvvetlendirmemiz için indirmiştir.
  HZ. İsa’nın dediği gibi:
‘Kardeşinle aranda bir sorun varsa Kurbanını sunakta bırak önce kardeşinle arandaki sorunu düzelt sonra gel Kurbanını kes; der:
  HZ. İsa orda şunu anlatmak ister ‘Eğer önceden kardeşinle aranda sorunun çıktıysa ve o an Kurban kesiyorsan Kurbanını bırak kardeşinin yanına git onunla barış aranızdaki sorunu çözün sonra keseceğin kurbanın yanına git ve Allaha kurbanını sun:’
  Müslümanlar Kurbanı et yemek için beklerler. Bunu yaparlar ve yaptırırlar; Akrabalarına ve komşularına vermezler. Aç gözlüdürler ve cimridirler. Kimseyi düşünmezler. Kabil gibi, hani Allah iki kardeşten bir Kurban istemişti de birininki kabul ediliyor diğerininki edilmiyordu. Kurbanı kabul edilmeyen kıskancından demişti ki:
  Muhakkak seni öldüreceğim; demişti de diğeri de:
  Eğer sen beni öldürmek için elini bana kaldıracak olursan ben seni öldürmek için elimi sana kaldıracak değilim, demişti; sonra Kabil HZ. Habil’i şehit etmişti. Müslümanlar da aynı Kabil gibidirler. Kıskançlıktan birbirlerini öldürür, bir parça et vermezler:
  Bizde Kabil gibi olmamak için çaba göstererek bu anlattıklarımızı hayata geçirmemiz lazım inşallah.

Kurbana Dair
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Ramazana Dair (Talha)
» Ramazan' a Dair Yazımız (Sümeyye)
» Ramazan' a Dair Şiir (Henna)
» Ramazan' a Dair Paylaşımım (Özge)
» Ramazan' a Dair Yazımız 3 (Sümeyye)