İmmanuel
İmmanuel
İmmanuel
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
İmmanuel

AnasayfaAnasayfa  EtkinlikleriEtkinlikleri  PublicationsPublications  AramaArama  GaleriGaleri  Yeni Format (Efora) Empty  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

Yeni Format (Efora)

YazarMesaj
Yönetim
Denetim

Tecrübe : 122

Yeni Format (Efora) Empty
MesajKonu: Yeni Format (Efora)   Yeni Format (Efora) EmptyPerş. Ağus. 17, 2017 1:01 pm

S.a kardeşlerim ,çalışmamızda formatımızı değiştirdik .Tebliğe dair araştırmalar ve yazılar yapıyoruz inşallah katkılarınız ve eleştirileriniz için ürün çıkarabildikçe sizinlede paylaşmak istiyoruz.Çalışmamıza Ayşe ablada katıldı,inşallah hayırlı olur, bizlere ve sizlere hayırlar katması temennisi ile.
Yönetim
Denetim

MesajKonu: Geri: Yeni Format (Efora)   Yeni Format (Efora) EmptyPerş. Ağus. 17, 2017 1:01 pm

(Gülşen)
Rab insanı yarattı, ona yollarını öğretti. İnsan ya şükredici olu, ya da asi, isyankar...
Dolayısıyla insanlar için iki yol vardır. Allah'ın bütün emir ve yasaklarını yerine getirip, sakınarak yaşam biçimi seçer, yada Allah'ın hükümlerini bir kenara bırakarak, kendi elleriyle yazıp, kendilerinin işine gelmeyen maddeleri çıkarıp, yeniden yazan haddi aşan bir otoriteye tabii olur.
İnsanları yaratan Rab iken, insanların nasıl idare olunacağının hususunda ve onların sosyal yaşamlarına yönelik hükümler koyma yetkisine sahip olabilirler...
Şurası iyi bilinmeli: Allah'tan başka bir kanun koyucu, hükümran, egemen yoktur. Hükmetmek kanun koymak ancak Alllah'a mahsusdur.
36- Yemin olsun,biz her ümmete:'Allaha kulluk edin ve sınırtanımazlar dan kaçının' diye bir elçi gönderdik.Böylelikle, onlardan kimine Allah hidayet verdi, kiminin üzerine sapıklık hak oldu. Artık, yeryüzünde dolaşın da yalanlayanların uğradıkları sonucu görün.(Nahl suresi)
Gelen peygamber onlara: Gelin Allh'ın indirdiğine uyun dediklerinde, hayır atalarımızı neyin üzerin de bulduysak ona uyarız dediler.
Bu tağutlar İbrahim (as) dönemin de Nemrut, Musa (as) dönemin de Firavun, Rasullah dönemin de EbuCehil, EbuLeheb gibi o zamanın ileri gelenleri..
Günümüz de heva ve hevesleriyle, hüküm koyan ve hükümleri insanlara dayatan devletler, hükümetler, meclisler, hepsi azgınlaşmış haddi aşmış tağutlardır. Bunlara tabi olanlara öne sürdükleri, elleriyle yazdıkları ana yasaları, vatan, millet, bayrak diyerek bu yol da canlarını feda edecekleri tağuti sistem...
Bakmıyorlar mı hiç, tabi olduklarına, Allah yeryüzüne karışmasın ve karıştırmadıkları laik bir sistem... Allahsız bir yaşam...
''Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir'' diyerek anayasa maddelerine koydukları sözler, meclisin duvarına asarken bu yazıyı, hiç düşünmezler mi?
Oysa gökyüzünü ve yeryüzünü yaratan Rab iken, nasıl olur da bu asi, isyankar sözü kabul edersiniz...
egemenlik kayıtsız şartsız Allah'ındır. Bu hep insanın yaratılışından, kıyamete kadar böyle kalacaktır inş.
Şunu unutmamak gerekir, tağutun hükümlerine evet diyenler, Allah'ın dinine hayır demiş olurlar.
Atalar dinini yaşayan, tağutu laik bir isteme tabi olanların avuntuları, başlıca delilleri Yusuf peygamberin de firavunun memuru olması...
Bir bakın Yusuf peygamber ne zaman bir otoriteye boyun eğdi...
Kral Yusuf peygambere tabi oldu...
Bütün mısırın tarım işleri idaresini ve yönetimini eline verdi. Hiç bir zaman Rabbin razı olmadığı bir işte bulunmadı ....
Bir bakın Yusuf peygamberin yaşamına, bir kendi tabi olduklarınıza ve hayatlarınıza.
Bakın Tc. ye bağlı insanlar, devleti memuru olabilmek için, anayasalarına koydukları 657. madde ve yeminleri...
Devlet memurları bu hususu asli devlet memurluğuna atandıktan sonra en geç bir ay içinde kurumlarınca düzenlenecek merasimde yapacakları yeminle belirlerler.
YEMİN METNİ
T.C'ti anayasasına ****** inkılap ve ilkelerine, anayasada ifadesi bulunan türk milliyetciliğine sadakatla bağlı kalacağıma; türk cumhuriyeti kanunlarını milletin hizmetin de olarak tarafsız ve eşitlik ilkelerine bağlı kalarak uygulayacağıma; türk milletinin milli, ahlakı, insanı manevi ve kültürel değerlerini benimseyip, koruyup, bunları geliştirmek için çalışacağıma; insan haklarına ve anayasanın temel ilkelerine dayanan milli, demokratik, laik bir hukuk devleti olan T.C'ne karşı görev ve sorumluluklarımı bilerek, bunları davranış halinde göstereceğime namusum ve şerefim üstüne yemin ederim.
Başarabilmek için devlete, bayrağa, vatana alimlere boyun eğip, Rabbe boyun eğmek, yüceltmek, Rabbin yasasına uymak sizlere zor geldi...
Bir ayetin de şöyle der
60- Sana indirilene ve senden önce indirilene gerçekten inandıklarını öne sürenleri görmedin mi? Bunlar, sınır tanımazların önünde muhakeme olmayı istemektedirler; oysa onu reddetmekle emrolunmuşlardır. Şeytan onları uzak bir sapıklıkla sapıtmak ister. ( Nisa suresi)
Görmezler mi hiç, Rabbin hükümlerin de, adil olmayan, uygunsuz, haksızlığa uğrayacak hükümler olabilsin. Ellerini tersiyle bir kenara ittikleri, emirlerin yerine, uyduruk adil olmayan, muhakemeleri...
Yaşamlarında Rabbi anmayan, yaratılışın tek gayesi imtihan olduğunu aklına bile getirmeyen insanlar....
Güçlerini Rabden almak yerine, Tc. nin polisi, askeri,yani askeri güçlerinden korkar ve sakınır olmuşlar. Asıl korkulması gerekilen, her şeyi yaratan Rab var iken yaratılmış olan güçlere sığınır olmuşlar...
Natoya bağlı olan, Tc. nin askeri polisi mukaddes olmuş. Bir de peygamber ocağı diyerek askerlik vatanı milleti koruyaca diyerek kutsal görev diyerek avuntuları...
Roma devrin de bir avuç askerleri, bir olan Rabbe iman ettikten sonra putlara secde etmekten alıkoyan neydi?
Onlara karşı çıkıp, reddederken tağutların karşısında, dilini eğip bükmeden, yeryüzünü ve gökyüzünün Rabbine kıyam etmediler mi...

76- İman edenler Allah yolunda savaşırlar, inkar edenler ise sınır tanımazların
yolunda savaşırlar; öyleyse şeytanın dostlarıyla savaşın. Hiç şüphesiz, şeytanın hileli-düzeni pek zayıftır. (nisa 76)
Allah bizden, sınır tanımaz, Rabbi anmayan laik bir sistemin askeri olmamızı istemez. hiç bir zaman Rabbi anan, sakınan ve korkanlar için bu sisteme razı olmak yakışmaz.
Yönetim
Denetim

MesajKonu: Geri: Yeni Format (Efora)   Yeni Format (Efora) EmptyPerş. Ağus. 17, 2017 1:02 pm

(Henna)

Rahman Ve Rahim Olan Allahın Adıyla
Yaratılışımın bir sebebi,bu dünyada olmamızın bir sebebi var.Zariyat:56- Ben, cinleri ve insanları sadece bana ibadet etsinler diye yarattım.
Allahın meleklerle konuşup secde etmesini istediği,Şeytan (İblis)in diretip düşman olduğu,yaratılmış diğer canlılardan farkının halife olması bildiklerimizdendir.Tercihler yapıp yaşarız,yaratılışımız böyledir.Her birey kendi tercihini kendi ödülnü seçebiliyor.Allah böyle bir imkan,fırsat sunmuş.Ne mutlu değerini bilerek yaşayana.İnsanlar kendi dinlerinde,kendilerine yarar sağlayacağını düşndükleri bir takım kurallar oluşturmuşlardır.Elbette kural gereklidir, insan için,ama bu kurallar bizim için önemli olmalıdır.Başkası herhangi biri kural dışı bir hareket yaparsa,gerçek bir müminin yapması gereken onu uyarmak,dinlemiyorsada bırakıp,yoluna devam etmek çünkü Allah böyle emrediyor.Kimse kimseye hiç bir şekilde din konusunda zorlama yapamaz,yaparsada bir zamanlar kötü deyip,karşı çıktığı tağutlaşmış insanların yanında bulur, kendisini.Buda Allahın bir kuralı emridir.Uyanlarda vardır,o yasağı çiğneyende.Her kez hangi yolun,nereye çıkacağını bilmektedir.Yaşadığımız toplumdaki çoğu insanlar maalesef tağutlaşmıştır ama bu bizim işimizi zorlaştıracakmı?tabii ki hayır aksine,onun gideceği yeri düşünüp onun gibi olmaktan korktuğumuz zaman dikkatli bir şekilde yaşamamıza neden olacaktır.Her birey kendine güvenerek yaşar iyiside,kötüsüde.Ancak Rabbin yolu birdir ve hakedenler bellidir.Tağuta karşı çıkanlarız biz,onun emrine uymayanlarız biz,zorlamalarına,emirlerine korkusuzca cevap verebilenleriz biz.Biz yaratıcımız,koruyucumuz olan Allahtan başka kimseden korkmayanlarız elhamdülillah.İsterdik cennete giderken yanımızda dedemizi,amcamızı,halamızı akrabalarımızıda yanımızda götürmeyi,isteriz onlarında Rabbe teslim olarak yaşamalarını.Ancak kimseyi zorlayamayız.İstemem onları pişman olacakları bir yaşamdan alıkoycam derken,bu seferde benim onlar gibi olmamı.Korkarım şeytanın gözümü korkutmasından,korkarım kendimi iblis gibi diğer canlılardan üstün görmekten.Korkarım iyi yaşadım diye kötü yaşarken kendimi rahatlatmaktan.Her zaman korkarım inşallah bunlardan çünkü biliyorum böyle korkmaların sonucunun iyi olacağını.Kureyş:4- Ki O, kendilerini açlıktan (kurtarıp) doyuran ve korkudan güvenliğe kavuşturandır.
Rabbim bizleri tağutlaşmış insanlardan uzak tut,bizlerin ayaklarını senin yolunda sabit kıl,bizleri sana yakışan kullarından kıl.Amin...

Yeni Format (Efora)
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Yeni Yıldaki Hedeflerimiz (Felisiti)
» Cesur Yeni Dünya-Aldous Huxley (Hande)
» Gençler Kuran Salatı(yeni başladığımız çalışmaın ilk bölümü) (Rıfat)
» Tembellik (Efora)
» Bencillik (Efora)