FOTOĞRAF YARIŞMASI ANKETİ AÇILMIŞTIR 1. GRUP 2. GRUP
HOSGELDİNİZ

Paylaş
Aşağa gitmek
ilknurcan yıldız
Yeni
Yeni
Mesaj Sayısı : 7
Tecrübe : 39
Reputation : 18
Kayıt tarihi : 19/12/17
Nerden : van
Kullanıcı profilini gör

itaat ve fedakarlık

Bir Salı Ocak 23, 2018 5:49 pm
Message reputation : 100% (3 votes)
Bir gün değil her gün fedakar ve itaatkar olmak lazım ancak o zaman Allah'ın istediği gibi yapmış ve onun yanında değer kazanmış oluruz .

 Nur suresi 51_52=aralarında hükmetmesi için , Allah'a ve elçisine çağırıldıkları zaman mümin olanların sözü işittik ve itaat ettik demeleridir. işte felaha kavuşanlar bunlardır.    kim Allah'a ve resulüne  itaat ederse ve Allah'tan korkup ondan sakınırsa işte kurtuluşa ve mutluluğa erenler bunlardır.

 Bazen doğru olanı yapmak için en çok istediklerimizden fedakarlık edip vazgeçmemiz gerekir, hele bide bu fedakarlık Allah'ın rızası içinse bizler yani müminler  gözümüzü kırpmadan ve arkamıza bile bakmadan fedakarlık yaparız müminler Allah'a ve anne babalarına karşıda itaatkar dırlar . anne babalarını üzmeden kırmadan isteklerini yerine  getirirler onlara dik başlılık etmezler ve onlara yumuşak davranırlar. selam olsun İbrahim peygambere hani o Allah'ın emri üzerine oğlu İsmail'i kurban etmek ister  oğlu İsmail ise babasına itaat ederek  Allah'ın emrini  ve babasının isteğini kabul eder . ama Allah   onların sadakatlerini sınadığı için onları deniyordur.  İbrahim peygamber  oğlu İsmail'i  kurban ederken Allah onlara gökten bir koç  gönderir ve şu emri  iletir tamam ey İbrahim  dünyadaki en sevdiğin varlığın biricik evladın İsmail'i bile olsa  Allah yolunda kurban etmekten çekinmeyeceğini yeterince ispat ettin der  bizlerde hz. İbrahim'i  örnek alarak sevdiğimiz şeyleri Allah için fedakarlık yaparak onlardan vazgeçeriz ve cenneti kazanmak için, inş. kazanırızda .
ela tayiz
Yeni
Yeni
Mesaj Sayısı : 7
Tecrübe : 20
Reputation : 13
Kayıt tarihi : 29/12/17
Nerden : van
Kullanıcı profilini gör

Geri: itaat ve fedakarlık

Bir Çarş. Ocak 24, 2018 5:55 pm
Message reputation : 100% (3 votes)
: ANA CÜMLE Senin Rabbine karşı olan itaatkarlığın sürdüğü müddetçe fedakarlığınıda yaşamında göreceksin.

Destekleyici ayet :Resule itaat Allah'a itaat etmiş olur .Yan çizen çizsin ,biz seni onlar üzerine bekçi göndermedik. nisa/
Ahmet_Oğur
Yeni
Yeni
Mesaj Sayısı : 3
Tecrübe : 6
Reputation : 3
Kayıt tarihi : 20/12/17
Nerden : VAN
Kullanıcı profilini gör

Geri: itaat ve fedakarlık

Bir Cuma Ocak 26, 2018 10:49 pm
Message reputation : 100% (3 votes)
verebilmek gerek fedakar ola bilmek için, verip de verdiğini dert etmemek tir fedakarlık, itaat ede bilmek tir fedakarlık, fedakar olan itaat eder itaat eden fedakar olur.
BAKARA-2
285 Elçi, kendisine Rabbinden indirilene iman etti, müminler de. Tümü, Allaha, meleklerine, Kitaplarına ve elçilerine inandı. 'O'nun elçileri arasında hiç birini (diğerinden) ayırt etmeyiz. İşittik ve itaat ettik. Rabbimiz bağışlamanı (dileriz). Varış ancak Sana'dır' dediler.
azra zeyrek
Yeni
Yeni
Mesaj Sayısı : 7
Tecrübe : 21
Reputation : 12
Kayıt tarihi : 19/12/17
Kullanıcı profilini gör

Geri: itaat ve fedakarlık

Bir Salı Ocak 30, 2018 2:09 pm
Message reputation : 100% (1 vote)
İTAAT
itaat allah ın müminlere öğüdüdür müminler birbirlerini severler ve bu itaat ile bellidir hayır gördüğün bir işte şer, şer gördüğün bir iştede hayır olabilir biz biz bilmeyiz allah bilir benim görmediğimi kardeşim görebilir. bu allah ın rahmet ve desteğidir.

hadis= ben önderinizim bana ittat edip islama uyupda hicret edene cennetin kenarından ve ortasından bir ev vereceğine kefilim.

AYET =A. İMRAN=şunu da söyle allaha ve resulüne itaat edin eğer yüz çevirirlerse allah küfre sapanları sevmez.

FEDAKARLIK
allaha dua ederiz bu duamızın karşılığını rabbim bize bazen bir destek ile bazende bir imtihan ile gönderir imtihanlarımızı sevmeliyiz çünkü bunu bize gönderen rabbimizdir ona fedadır canımız malımız ve kanımız.

AYET BAKARA =insanlardan öylesi vardır ki allah ın rızasını aramak amacıyla kendini feda eder allah kullarına karşı şevkatli olandır.

FURKAN 77= deki sizin duanız olmasaydı rabbim size değer verirmiydi.

HZ. MUHAMMED=insanların hayırlısı, insanlara faydalı olandır.
ela tayiz
Yeni
Yeni
Mesaj Sayısı : 7
Tecrübe : 20
Reputation : 13
Kayıt tarihi : 29/12/17
Nerden : van
Kullanıcı profilini gör

Geri: itaat ve fedakarlık

Bir Salı Ocak 30, 2018 2:58 pm
Message reputation : 100% (2 votes)
İTAAT VE FEDAKARLIK
taha 90= Yemin olsun harundan önce onlara ey kavmim gerçekten siz bununla fitneye düşürüldünüz sizin asıl rabbiniz rahmandır şu halde bana uyun ve emrine itaat edin demişti

ANA CÜMLE: itaatkarlık kulun Rabbe olan görevidir fedakarlık ihtiyacın olduğu halde vermendir.
(SÜMEYYE TAYİZ)
Sayfa başına dön
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz