İmmanuel
İmmanuel
İmmanuel
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
İmmanuel

AnasayfaAnasayfa  EtkinlikleriEtkinlikleri  PublicationsPublications  AramaArama  GaleriGaleri  Kendi Kabem; Yüregim (Felisiti) Empty  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

Kendi Kabem; Yüregim (Felisiti)

YazarMesaj
Yönetim
Denetim

Tecrübe : 122

Kendi Kabem; Yüregim (Felisiti) Empty
MesajKonu: Kendi Kabem; Yüregim (Felisiti)   Kendi Kabem; Yüregim (Felisiti) EmptySalı Ağus. 15, 2017 7:56 pm

HER YENİ GÜN VE HER YENİ BİR İŞ İÇİN ALLAHIN ADIYLA
İtaat eder dağlar ve ağaçlar, boyun büker yeryüzünde yaratılmış ne varsa Rabbinin emrine,secde eder insan istesede istemesede.İnsan bi baksın neden yaratıldı, ne için yaratıldı, ve birdaha baksın nelere secde ettiğine,insan bi damla sudan yaratıldı.Kendisi için yaratılmış her yeni günde Rabbine boyun büküp teslim olmak için .Bu günde gün bitip gittiğinde,karanlığa bürünüp öldüğünde,işte sende gün gibi yaşatılıp gece gibi sonun gelecek.Karanlıkta tek başına kalacaksın Rabbinin huzurunda beyaz kefeninle.Ordasın işte imtihanın bittiği elindekilerin ve yanındakilerin bir hayal bir serap olduğunu gördüğün gün.İnsan ogün görür hemde yakinen görür ne üzere olduğunu.Ruku edebilmek için evini temizledinmi kendi kabeni yani yüreğini benim evime Allahın izin vermediği hiç kimse giremez.Temizledinmi kabeni bütün putlardan maldan candan öfkeden ve kinden ne varsa bütün egolarından.Şimdi tekrar dön bi dünyaya, giy ihramını sade ve gösterişsiz ,duy elçilerin sesini gör sana uzanan elleri sende tut o tertemiz elleri hemde ta bileklerinden sımsıkı.Çünkü o eller Allahın ipi.Boyan tepeden tırnağa Allahın boyasıyla. Haydi durma kalk!Hiç bir umut kalmadığını düşünmeden Rabbimin emriyse boyun eğiyorum diyen Hacer annemiz gibi suyunu ara,koştur durmadan bir sağa bir sola.Haydi zaman yok artık bu gününden başka ,topla şimdi taşlarını, edindinmi azığını. Fırlat! seni Rabbinin adıyla kandırmaya çalışan tüm şeytanlara.Fırlatki avunma yaptıklarınla.Fırlat! senin zamanın senin çağın artık,düşünme teslim ol Rabbinin emrine zaten secde ediyorsun sen istesendee istemesendee o zaman bu büyüklenme niye?Çok az kaldı saat yaklaştı günün bitmesine.Her işinde dön ve yönel rabbine.İbrahim peygamberim gibi sun kurbanını kurbanlarını onunda oğlunu sunduğu gibi.Rabbim temizle yüreklerimizi kabul et kurbanlarımızı bırakma ellerimizi duy sesimiz ive bağışla bizleri.

Kendi Kabem; Yüregim (Felisiti)
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Önce Kendi Çizgini Uzat (Esra)
» Mezmurlar (Felisiti)
» ZKendinle İyi Bir Dost Ol (Felisiti)
» Yeni Yıldaki Hedeflerimiz (Felisiti)
» Ramazan Bayramı Salâtımıza Katkı Olarak Yazdığım Yazım (Felisiti)