İmmanuel
İmmanuel
İmmanuel
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
İmmanuel

AnasayfaAnasayfa  EtkinlikleriEtkinlikleri  PublicationsPublications  AramaArama  GaleriGaleri  Tevbe (Eslem) Empty  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

Tevbe (Eslem)

YazarMesaj
Yönetim
Denetim

Tecrübe : 122

Tevbe (Eslem) Empty
MesajKonu: Tevbe (Eslem)   Tevbe (Eslem) EmptyPerş. Ağus. 10, 2017 8:33 pm

Duyun kuranın sesini gardaşlar.Hissedin Rabbin kardeş kılmasını gardaşlar.Çünkü hissizlerin düşmanlığını ve fitnelerini hissetmektesiniz.Tutun hakkı yaşayanların ellerini gardaşlar.Ey örtüsüne bürünen gardaşlar, kalkın elbisenizi temizleyin.Bu hayatın değeri,tuzu sizsiniz. Bu Metehan abinin düğündeki yazısından bi alıntı.Hayranlıkla okuyup saklamıştım,fakat yazı şimdi bambaşka!Bi teslimin haykırışı,yardım istemesi,uyarması!Nasıl hissedememişim kardeşimin derdini,nasıl hissettirememişim kardeşliğimi?Bunun adı körelme! İblisin fısıltılarını ayırdedememek,kokusunu alamamak,taşların üstüne zift dökersen alamazsın o taşı ve atamazsın, attırmaz Rab sana,izin vermez!Çünkü hep karşıdakiler Meryem olsun,Hanne olsun istiyosun peki sen kimsin!Bi hikaye anlatırlar,karı koca mahalleye yeni taşınır,kadın kahvaltı masasından komşusunun çamaşır astığını görür ve ay çamaşır yıkamayı bilmiyo heralde, kirli kirli diye yorum yapar ve her gördüğünde aynı şeyi söyler.Bir ay geçer ve bir sabah şaşırır, çamaşır yıkamayı öğrenmiş tertemiz der ve acaba kim öğretti çok merak ediyorum der.Kocası, bu sabah erken kalkıp camları sildim der. Sen kendinin farkında olup derdin doğru kalmak olursa,kendi camını silmekten başlarsan o zamn ziftlide olsa o taşları söke söke alırsın. Hz Ömer ne doğru söylemiş sakınarak yaşamak,tevbeyle uğraşmaktan iyidir diye.Bi fidan ekersin suyunu, ilacını, ihtiyaçlarını zamnında verirsen,kökü sabit dalları gökte olur.Ama sdece fidan ektim,fidan ektim dersen,çaba harcamazsan o fidan kurur ama sen gidip bakmazsan kuruduğundan bile haberin olmaz! Ama gerçekten onu yetiştirmek istiyorsan pişmansan git o kuru fidanın yanına,belki Rabbin izniyle dibnden süyen küçücük bi filiz vardır,ona sarıl,önce kurumuş çalılardan arındır,sonra destekle ,suyunu ver,dibinden süydüğü için artık eskisi gibi değil biraz büyüyünce aşıla,fazlalıklarını buda yani daha çok çabala acele etmedn sabırla. Tevbe ediyorum kıyamlandırmadığım yaşamımdan,çünkü kıyam şahittir şahididir insanın,kıyamlanmamış her yaşam ise körelmişliktir,duyarsızlıktır.Hudayfa,Bilal ve Onur gelmişler bi pazar günü ve teyze bizde kıyam ediyoruz biri bize kötü bişey yaptınız yanlışsınız falanda demedi ama armızdaki şakalarımız birbirimize davranışlarımızı gözden geçiriyoruz, bunu Erdemlede paylaşmaya geldik dedi Hudayfa.Allah onlardan razı olsun ve böyle sakınarak yaşayan bi yaşam versin,bana örnek oldular bu sözleriyle,çünkü doğruluğunda yanlışlığında yaşı yok.Besmelesi vede beslemesi var, iyiyi yada kötüyü. Sizden ücret istemeyenlere uyun,onlar hidayet bulmuş kimselerdir.Yasin suresi

51. Mezmur Ey Rabbim,temiz bir yürek yarat,yeniden kararlı bir ruh var et içimde.
Beni huzurundan atma
Geri ver bana sağladığın kurtuluş sevincini
Bana destek ol,istekli bir ruh ver

AMİN

Tevbe (Eslem)
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Dunya Hayati Tevbe ve Teslimiyet (Celaleddin Bugdayci)
» Tesekkur (Eslem)
» Hayata Hep Güzel Bakmak (Eslem)