FOTOĞRAF YARIŞMASI ANKETİ AÇILMIŞTIR 1. GRUP 2. GRUP

Paylaş
Aşağa gitmek
Defne
Yeni
Yeni
Mesaj Sayısı : 12
Tecrübe : 16
Reputation : 2
Kayıt tarihi : 31/10/17
Kullanıcı profilini gör

Bahçe sahipleri

Bir Çarş. Kas. 15, 2017 7:05 pm
Message reputation : 100% (2 votes)
Allahı zikretmeden yaşayan hangi iş üzeri ve nezaman olursa olsun, Rabbimizin bizleri gördüğünü unutan bir kaç kardeşin kıssasıdır bu.
Bu kardeşlerin Allahın kendilerine rızıklanmaları için ve yoksullara paylaşmaları için verdiği bir bahçeleri vardı. Bizlerinde
olduğu gibi, yani Rabbin bize verdiği nimetlere şükretmeliyiz, infakta bulunmalı ve paylaşmalıyız. Ama bu bahçesahipleri
onlara verdikleriyle şimarıpbencillemişlerdi. bahçesahplerininürünlerini yoksullara paylaşmak istemiyorlardı, bunun için pilan kuruyorlardı, onları kimsenin göremeyeceğini sandıkları bir vakitte bahçenin ürünlerini toplamak istiyorlardı. Ama, Allahın onları heran gördüğünü unutmuşlardı, ve Allah onları bu yaptıklarından dolayı cezalandırmış, o bahçeyi yakıp kületmişti. gördükleri zaman, yaptıkları yanlışı anlamışlardı ve pişman olmuşlardı. yaptımız yanlışların veya doğruların karşılığını herzaman heman bu dünyada karşılığını göremiyebiliriz. Ama bazen bir felaket görünsede, başımıza gelenler bir fırsat daha olabilir, kendimizi düzeltip tevbe edip Rabbin istediği gibi yaşamak için, bize verdikleriyle şimarmadan, ve bizden aldıklarıyla üzülmedden yaşamak için bize bildirdiği bu kıssalardan öğütalmalıyız inşallah.
çünkü insan aynı insan birgün imtihan aynı imtihandır, bizde ölünceyekadar paylaşmalıyız bencillikle sabırla deneneceyiz Rabbim bizleri paylaşanlardan kılsın inşallah.
Sıdıka
Yeni
Yeni
Mesaj Sayısı : 10
Tecrübe : 10
Reputation : 0
Kayıt tarihi : 02/09/17
Kullanıcı profilini gör

Geri: Bahçe sahipleri

Bir Ptsi Ara. 11, 2017 7:57 pm
AMİN İNŞ ABLAM ARO
Sayfa başına dön
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz