İmmanuel
İmmanuel
İmmanuel
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
İmmanuel

AnasayfaAnasayfa  EtkinlikleriEtkinlikleri  PublicationsPublications  AramaArama  GaleriGaleri  Yaşam (Merve) Empty  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

Yaşam (Merve)

YazarMesaj
Yönetim
Denetim

Tecrübe : 122

Yaşam (Merve) Empty
MesajKonu: Yaşam (Merve)   Yaşam (Merve) EmptyPerş. Ağus. 10, 2017 8:26 pm

Allah her insanı annesinin karnından hiç bir şey bilmezken bebek olarak çıkarır. Bu Allah'ın bir ayetidir. Küçücük bir bebek, sevgiye, bakıma muhtaç hiç bir şey bilmeden geldiğimiz bu hayata, Allah'ın dilemesiyle büyürüz, bebekken çocukluğa, çocukken gençliğe yani bireyliğe,
sorumluluğa bunlara adım atarız. Allah kimilerinin yaşamına son verirken kimilerini getiriyor yaşama, gözlerini yaşama açan bir bebek.

Allah diler büyür, hiç bir şey bilmezken öğrenir doğruları ve yanlışları kendine bir yol belirler, yaşanılacak sadece iki yol vardır. Biri iyi
diğeri ise kötü yanlış yolu tercih edenler ve bu yolda yaşamını yitirenler bir daha fırsat verilmeyecek, pişmanlıkların fayda etmeyeceği bir yer, kendi yolunu belirleyerek kazandığı yer kendi hak edişi, peki doğruyu tercih edenler tüm zorluklara göğüs gerenler,
sadece Allah için yaşayanlar ve bu yolda yaşamını yitirenler. Ne mutlu onlara ki Allah'ın selamı onların üzerine olsun.

Bizlerde hiç bir şey bilmezken geldik bu hayata, yaşam devam etmekte ve ne zaman biteceğini de hiç bir canlı bilmez asıl olan doğru yaşamak
doğru kalmak, inşallah bu hayatı Rabbin istediği gibi yaşayıp öyle veririz canımızı... AMİN...

Yaşam (Merve)
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Uyanik Olmaliyiz (Merve)
» Ölüm Gelmeden Önce (Merve)
» Deniz Yıldızı (Merve)
» İnsan ve Dünya (Merve)
» Her An Ölebiliriz Allah Görüyor (Merve)