İmmanuel
İmmanuel
İmmanuel
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
İmmanuel

AnasayfaAnasayfa  EtkinlikleriEtkinlikleri  PublicationsPublications  AramaArama  GaleriGaleri  Kaygılarınız (ezfameyerk) Empty  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

Kaygılarınız (ezfameyerk)

YazarMesaj
Yönetim
Denetim

Tecrübe : 122

Kaygılarınız (ezfameyerk) Empty
MesajKonu: Kaygılarınız (ezfameyerk)   Kaygılarınız (ezfameyerk) EmptyPerş. Ağus. 10, 2017 7:42 pm

KAYGILARINIZ
Yasamımızı gözden geçirelim beraber...
Ne için yasıyoruz?Kendimiz için mi, elalem için mi yoksa Allah için mi? Tereddütsüz Allah için dediğinizi duyar gibiyim .
Peki hanginiz cehennemi göze alabilecek bir hayat yasar ki ? ''HİÇBİRİNİZ''
Hanginiz cennete gitmek ister? ''HEPİNİZ''...
Vazgeçemediğiniz kaygılarınız var mı geleceğiniz için? ( Ki yarını meçhul ömrün...) Yaşlılık ,emeklilik, hastalık,çocukların istikbali, evlilik, iş vs...GARantiye almak istediğiniz yarınlarınız var mı?
Oysa Allah incilde şöyle buyurur: ''Hanginiz Kaygılanmakla ömrünü bir an uzatabilir?''(mat:6)
İnsanız....Aksam ne pişireceğiz ? EVe ekmek götürebilecekmiyiz? gibi kaygıları hepimiz yasarız ..Kaygılanmamak, sorumluluklarımızı yok saymak demek değildir..Burda sorulması gereken soru şu ;
-Bunlar için yani dünyalıklar için Allahın razı olmadığı neyi yaparsınız yada yapabilirsiniz?
Heğimiz cennete gitmek isteriz , cennet için çabaladığımızı ZAnnederiz , zannederiz diyorum çünkü namazlarımız , oruçlarımız vs bunlar cennet için yeterli olmayacak.Peki ne yapmamız gerekir ki cenneti hakedebilmemiz için ?
Tüm bir yaşamdan bahsediyorum ne için ve nasıl yasadığımızı , kagılarımız ve sorumluluklarımızla nasıl yol aldığımızdan bahsediyorum .Allah'ı yok sayarak bir yaşam sürdüğünüzden bahsediyorum.'nasıl yok sayıyoruz Allah'ı , haşa Allah var ,biz Allah'a kuluz...'' bunlar sadece sloganlarınız .Allah var demek yasamınızın her zerresinde nun rızasına uygun Onun istediği gibi yasamak demektir.Eğer iş yerinizde,ofisinizde , okulunuzda Allah ve Allahın hükümlerı yoksa evinizde yasamınızda da Allah yoktur .Eğer sadece namzlarda,cumalarda ,bayramlarda ,dini günlerde vs aklınıza geliyorsa Yasamınız Allah için değil sadece kendiniz ve dünyalıklarınız içindir...
Enam 162:De ki ''Muhakkak benim salatım,nusukum,dirimim ve ölümüm alemlerin Rabbi olan Allahındır...
Cenneti haketmek kolay değildir hiç bir zaman da olmadı inş olmayacakta ...İmtihan var elhamdülillah ölünceye kadar süren...
Allah der ki : sabredin, bana sığının , benden isteyin , benden baska ilah yoktur bana inanın ...
Elhamdülillah Allah var ; en merhametli en adil olan yasamın ve ölümün sahibi olan Allah var.
O halde yalnız Allaha tevekkül edin ,Onun sınırlarının dışına çıkarak helak olmayın ...
fatiha 5: Rabbimiz yalnız sana sığınır ve yalnız senden dileriz...
Bırakın yarının kaygısı yarının olsun ev alacağız ,araba alacağız derken ''helak'' oluyorsunuz...Alllahın razı olmadığı,Allahsız sistemlerde vakit harcayıp onların tebaası olmakla cehannneminizi hazırlıyorsunuz...
Hangi peygamber anayasasında Din devlet işlerine karışamaz diyen bir devletin vatandaşı olurdu ?
Hangi peygamber ''yaşlandığımda beni kim bakacak'' derdiyle Allahın razı olmadığına razı olurdu ?
Ne için yasıyorsunuz ? Kimin için ? Nasıl yasıyorsunuz ?
Kendiniz için mi , Elalem için mi , Allah için mi???
Henüz firsatınız varken Yasamınızı gözden geçirin....
İSRA süresi;
18-Kim çarçabuk olanı (dünya arzularını) isterse, orada istediğimiz kimseye dilediğimizi çabuklaştırırız, sonra ona cehennemi (yurt) kılarız; ona, kınanmış ve kovulmuş olarak gider.
19- Kim ahireti ister ve bir mümin olarak ciddi bir çaba göstererek ona çalışırsa, işte böylelerinin çabası şükre şayandır.
ezfameyerk

Kaygılarınız (ezfameyerk)
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Dogru Kalalim Marş (Ezfameyerk)