FOTOĞRAF YARIŞMASI ANKETİ AÇILMIŞTIR 1. GRUP 2. GRUP

Paylaş
Aşağa gitmek
avatar
Super Moderator
Super Moderator
Mesaj Sayısı : 260
Tecrübe : 733
Reputation : 13
Kayıt tarihi : 06/08/17
Kullanıcı profilini gör

Pakistan' da Deprem (Melisa)

Bir Perş. Ağus. 17, 2017 2:39 pm


Afganistan'ın kuzeyinde meydana gelen ve Pakistan'la Hindistan'ı da etkileyen 7.6 şiddetindeki depremde ölenlerin sayısı ikinci günde 350'ye çıkarken, korkunç sarsıntının yarattığı dehşeti gösteren bir görüntü daha ortaya çıktı.

DEHŞET İÇİNDE KAÇIYORLAR


Pakistan'ın kuzeyindeki bir kentteki bir sokaktaki güvenlik kamerasına yansıyan görüntülerde, sokaktaki bazı bina ve duvarların toz bulutları arasında yerle bir olurken, sokaktan geçen insanlardan bazılarının yıkılan duvarların altında kaybolduğu, bazılarınında dehşet içinde kaçtıkları görülüyor.

Kaynak:
Haberler.com


İşte hiç bir şeyin Allah'ın ol deme emrine karşı gelemeyeceğinin bir kanıtı daha.Büyük bir ayet olan bu deprem insanlar için aslında bir fırsat.Ölmeden önce Allah'ın ayetine canlı canlı şahit olup bundan sonra Allah'ı unutmadan bir hayat yaşamaları için.Ya öğüt alıp düşünecekler yada aynı şekilde hayatlarını sürdürüp cehenneme gidecekler.Bunlarca ayeti umursamayarak körleşen insanlar gibi...Oysa bir düşünseler Allah'ın Nuh'u gemide nasıl koruduğunu,İbrahim'in atıldığı ateşe serin ol dediğini,Musa için koskoca Kızıl Denizi nasıl yardığını...ve daha bir sürü ayeti...

Rahman ve Rahim olan Allah'ın Adıyla
7.Araf Suresi
146- Yeryüzünde haksız yere büyüklenenleri ayetlerimden engelleyeceğim. Onlar her ayeti görseler bile ona inanmazlar; dosdoğru yolu da görseler, yol olarak benimsemezler, azgınlık yolunu, gördüklerinde ise onu yol olarak benimserler. Bu, onların ayetlerimizi yalanlamaları ve onlardan gafil olmaları dolayısıyladır.

Rabbimiz bizi şahit olduğu halde ayetlere körleşip-sağırlaşanlardan kılma...
Sayfa başına dön
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz