İmmanuel
İmmanuel
İmmanuel
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
İmmanuel

AnasayfaAnasayfa  EtkinlikleriEtkinlikleri  PublicationsPublications  AramaArama  GaleriGaleri  Sabretmek (Esra) Empty  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

Sabretmek (Esra)

YazarMesaj
Yönetim
Denetim

Tecrübe : 122

Sabretmek (Esra) Empty
MesajKonu: Sabretmek (Esra)   Sabretmek (Esra) EmptyPerş. Ağus. 17, 2017 3:32 pm

Sabretmek karşılaştığın zorluklar, imtihanlar karşısında tevvekkülle beklemektir.Allah'ı zikretmek sorunlara karşı isyan etmeden çabalamaktır.

Herkes sorun yaşar ama önemli olan bu sorunlar, imtihanlar karşısın da ne yaptığımızdır.Yaşadığımız zorluklar karşısında sinirlenmeden sakin olarak mücadele etmektir teslime yakışan.

Çünkü biz bu dünyaya sadece eğlenip mutlu olmak için gelmedik...

Eğer kalbimizi Allah sevgisiyle ve yardımıyla doldurursak karşımıza çıkan sorunları da yenebiliriz.

2-Bakara Suresi
Merhamet eden Allah'ın Adıyla
45- Sabır ve salatla yardım dileyin. Bu, muhakkak, huşu duyanların dışındakiler için ağır dır.
Sabretmeden insan doğru kalamaz.

Yaşadığımız bu dünya sabırdan ibaret. Sabrediyoruz dünyadaki imtihanlara cennete gidebilmek için. Ve sabretmeye de devam etmeliyiz doğru bir insan olarak ölebilmek için.

3-Ali İmran Suresi
Merhamet eden Allah'ın Adıyla
200- Ey iman edenler, sabredin ve sabırda yarışın, nöbetleşin. Allah'tan korkun. Umulur ki kurtulursunuz.

Rabbimiz üzerimize sabır yağdır.
Tüm teslimlerle birlikte cennete gidebilmemizi nasibet...

Sabretmek (Esra) File

Sabretmek (Esra)
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Ressam (Esra)
» Hikaye (Esra)
» Kardeşlik (Esra)
» Gerçek Mutluluk (Esra)
» Hayat ve Ölüm (Esra)