FOTOĞRAF YARIŞMASI ANKETİ AÇILMIŞTIR 1. GRUP 2. GRUP
HOSGELDİNİZ

Paylaş
Aşağa gitmek
Super Moderator
Super Moderator
Mesaj Sayısı : 260
Tecrübe : 733
Reputation : 13
Kayıt tarihi : 06/08/17
Kullanıcı profilini gör

Gençler Kuran Salatı (Rıfat) 11

Bir Perş. Ağus. 17, 2017 1:36 pm
Necim suresi 30. Ayetten sonu arası ve Abese suresi üzerine yazmış olduğumuz ana cümlelerimiz.


Muhammed Öztürker

Hayatında birşeyler değişiyor ve değişmesini engel olmayız, sadece o değişimde sen Allahın istediği gibi ya yön veriyorsun yada vermiyorsun.

Talha Atay

Aciz dir insan ama farkında olmassan yaptıklarının, yapacaklarının Yaratıcını unutursan, geriye ne kalır ki, teslimiyetini kaybedersen elinde ne kalır ki.

Hudayfa Çetinkaya

Kardeşimiz, annemiz, babamızdan kaçacağımız gün korku İle titreyenlerden olmamak, sadece bir meta olan dünyadan vazgeçmekten geçer.

İkrime Çetinkaya
Bir mesele de duygularına kapılmak yerine aklınla, imanınla düşünürsen ondan sana bir hayır çıkar... Ne ayetler var yeryüzünde, imtihanlarımızda yada çevremizde ancak görebilene.

Onur Buğdaycı

Doğrusu, öldüren ve dirilten O'dur.Elbette son varış Rabbine olacaktır.
Rabbin istediği gibi yaşarsan, yaptığın işlerde kötü olan bir şey olmadan sende emin olursun, doğru bir teslim olduğuna .

Kerem Atay

Sen Rabbine dost doğru yönelirsen içinde kardeşlerine karşı bir kin duyamazsın, ama saltların sonunda o salatın sana bir hayr katmıyorsa bu seni farklı yerlere götürür.

Erdem Durmuş

Şükretmeyi bilmeyen bir insan, doğru yolu bulamaz


Bilal Balcı

Allah insana iki yol göstermiştir, fakat insanların çoğu cennet yerine dünya malını tercih eder.

Rıfat Polat

1-Değerli olanlara değer katatmalıyız. Değersizleri değersiz göemeliyiz. Çaba isteyen işlere çabalamalıyız. Rabbin dinini yaşayanlarız, kendimiz için bu dini güzel bir şekilde kerşılamak ve yaşatmak için uğraşmalıyız.

2-Kıyamet gününde, insana kendi çabalarının dışında başka birşeyle karşılaşmayacak. Allah bize o günü hatırlatmakta ve o günde Allah’ın rağzı olacağı çaba Ona adanmış bir yaşam olacaktır.
Sayfa başına dön
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz