FOTOĞRAF YARIŞMASI ANKETİ AÇILMIŞTIR 1. GRUP 2. GRUP
HOSGELDİNİZ

Paylaş
Aşağa gitmek
Super Moderator
Super Moderator
Mesaj Sayısı : 260
Tecrübe : 733
Reputation : 13
Kayıt tarihi : 06/08/17
Kullanıcı profilini gör

Gençler Kuran Salatı (Rıfat) 10

Bir Perş. Ağus. 17, 2017 1:32 pm
İhlas ve Necm Suresinin ilk 30 ayeti üzerine yazmış olduğumuz ana cümleler.

Muhammet Öztürker

Bazen geçmişe dalıyor insan, yaptıklarını düşünüyor, iyi ya da kötü bir anım var. Düşündüklerimle bir hissiyat yaşıyor insan ama geçmiş, geçmişte kalmıştır. Biz anımıza bakalım


Kerem Atay

Hiçbir şüphe duymadan Rabbine dost doğru yönelirsen, salatların arkasında duran, dost doğru bir mümin olarak kalırsın.


Erdem Durmuş

Elinde Allahın apaçık ayetleri varken sen hala neyin tartışmasını yapıyorsun.


İkrime Çetinkaya

Yaşanan şeyler insana, öyle şeyler katmalı ki, öyle şeyler görmeli. Yaşanan şeyle den, öyle salatlar çıkarmalı ki, yaşanan olaylardan böyle imtihanla bir daha karşılaştığında derdine düşmüş biri olarak pak ve doğru davranışlar gösterebilirsin.


Talha Atay

Hakkında bildiğiniz olmayan şeyde neden tartışıp durursunuz. Her şey apaçık ortada iken neden çarpıtıp durursunuz. Allahı anmak varken neden yalan uydurup durursunuz.


Hudayfa Çetinkaya

Tek olan Rab; Ona bağlılığımız, her insana bir fırsat vermiş, bu fırsatı değerlendirmezsen ahrette dünyayı özleyenlerden olursun.


Onur Buğdaycı

İşte; sonda, ilkte Allahın dır. Biz sadece onun doğru olan kullarıyız. Bu hayat bizim için oyun eğlence değil, bize düşen Allaha yakışan kullar olabilmek, örümüzün sonuna kadarda bu böyle olur inşallah.


Bilal Balcı

Her insan ölecek ama ne için öldüğün önemli, bir bayrak için mi? Ölürsün yoksa kardeşine bir bardak suyu vererek mi ölürsün.


Rıfat Polat

Her şeyin Yaratıcısı ve açıklayıcısı Allahtır; Onun açıkladığının dışında bir şey olmaz. Allahın açıkladıklarını insan tahrif etmeye çalışsa da, insanın her dilediği olmaz. Hüküm Allahındır. Allahın koyduğu hükümlere uymak Ona teslimlerin çabasıdır.
Sayfa başına dön
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz