İmmanuel
İmmanuel
İmmanuel
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
İmmanuel

AnasayfaAnasayfa  EtkinlikleriEtkinlikleri  PublicationsPublications  AramaArama  GaleriGaleri  Sakınmak-Arınmak (Henna) Empty  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

Sakınmak-Arınmak (Henna)

YazarMesaj
Yönetim
Denetim

Tecrübe : 122

Sakınmak-Arınmak (Henna) Empty
MesajKonu: Sakınmak-Arınmak (Henna)   Sakınmak-Arınmak (Henna) EmptyPerş. Ağus. 17, 2017 1:54 pm

Allahın Adıyla Başlarım:
Sakınmalıyız kötü giysilerden,sakınmalıyız dilimizle kötü sözler söylemekten,yine dilimizle
haram yiyeceklerden,içeceklerden yeyip içmekten,sakınmalıyız kötü insanlardan.Çünkü onlar
bize fitne olup,kötü öğütler verip,bizi şaşırtıp-saptırabilirler.Zebur - 1. Mezmur : Mez.1: 1 Ne mutlu o insana ki, kötülerin öğüdüyle yürümez, Günah kârların yolunda durmaz, Alaycıların arasında oturmaz.
Eğer onlar bizi günah işlemeye götürecekse söküp atalım kolumuzu,gözümüzü kulağımızı, cehenneme gitmekden iyidir sonuçda.
Matta - BÖLÜM 5 : Mat.5: 29 Eğer sağ gözün günah işlemene neden olursa, onu çıkar at. Çünkü
vücudunun bir üyesinin yok olması, bütün vücudunun cehenneme atılmasından iyidir.

Matta - BÖLÜM 5 : Mat.5: 30 Eğer sağ elin günah işlemene neden olursa, onu kes at. Çünkü vücudunun
bir üyesinin yok olması, bütün vücudunun cehenneme gitmesinden iyidir.

Kötülük yapmamaya uğraşırız hayatımızın her anında eğer bi kötülük yaptıysak ve pişmansak o
kötülüğümüzden Yani kirlerimizden arınıp,temizlenmemiz tövbe etmemiz lazım.
Zebur - BÖLÜM 39 : Mez.39: 1 Karar verdim: "Adımlarıma dikkat edeceğim, Dilimi günah tan sakınacağım; Karşımda kötü biri oldukça, Ağzıma gem vuracağım."
İşte bizde böyle yapalım inşAllah Özd.30: 12 Öyleleri var ki, kendilerini tertemiz sanırlar, Oysa kötülüklerinden arınmış değiller.Böyle olupda cehenneme gitmekten çok daha iyidir.Rabbim bizleri bütün kötü şeylerden sakınanlardan kıl.Rabbim bizleri yaptığımız bi kötülüğü umursamadan geçenlerden değilde bir kötülük için bin kere tövbe edenlerden kıl.Amin...

Katkı Olarak:
tevbe:119- Ey iman edenler, Allah'tan sakının ve doğrularla birlikte olun.

şuara:108- 'Artık Allah'tan korkup-sakının ve bana itaat edin.'

yunus 6:6- Gerçekten, gece ile gündüzün ardarda gelişinde ve Allahın göklerde ve yerde yarattığı şeylerde korkup-sakınan bir topluluk için elbette ayetler vardır.

rad:35- Takva sahiplerine vadedilen cennet; onun altından ırmaklar akar, yemişleri ve gölgelikleri süreklidir. Bu korkup-sakınanların sonudur, inkar edenlerin sonu ise ateştir.

Sakınmak-Arınmak (Henna)
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Sakınmak ve Arınmak (Gamze)
» Sakınmak ve Arınmak (Hacer)
» Sakınmak ve Arınmak (Asiye)
» Arınmak ve Sakınmak (Özge)
» Sakınmak (Ümmühan)