İmmanuel
İmmanuel
İmmanuel
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
İmmanuel

AnasayfaAnasayfa  EtkinlikleriEtkinlikleri  PublicationsPublications  AramaArama  GaleriGaleri  Süleyman'ın Özdeyişleri(yaptığımız bu çalışmanın son bölümü) (Rıfat) Empty  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

Süleyman'ın Özdeyişleri(yaptığımız bu çalışmanın son bölümü) (Rıfat)

YazarMesaj
Yönetim
Denetim

Tecrübe : 122

Süleyman'ın Özdeyişleri(yaptığımız bu çalışmanın son bölümü) (Rıfat) Empty
MesajKonu: Süleyman'ın Özdeyişleri(yaptığımız bu çalışmanın son bölümü) (Rıfat)   Süleyman'ın Özdeyişleri(yaptığımız bu çalışmanın son bölümü) (Rıfat) EmptyPerş. Ağus. 17, 2017 1:38 pm

S.a Süleyman ın özdeyişleri ile ilgili yapmış olduğumuz, çalışmamızın son bölümü inş. Süleyman ın özdeyişlerini başından sonuna kadar okuduk ve bildiğiniz üzere burada da okuduğumuz bölümlerde aldığımız parçaları paylaştık. Rabbe hamd olsun, bizim için kalıcı kıldığı, bilip durduklarımız tekrarlatan, hatırlatan araçlar, kitaplar, elçiler gönderdiği için. Bu çalışmanın bize katmış olduğu bir çok hayr oldu elhm. Şunu biliyorum ki, salat eden biri sadece bir şey yapmamakta. Siz bir şey için dua ediyorsunuz Allah size salat ettikçe ve uğraştıkça başka hayr olan taraflarını katmakta. Meslemiz şu ki Allah için bir şeylere uğraşmak ve edindiklerimizi, kazandıklarımızı yaşamımıza aktara bilmek. Gerçekte asıl olan yaşamımız. Nasıl yaşarsak öyle okuruz nasıl okursak öyle yaşarız iç içe. Şunu diyorum ki, bu yapmış olduğumuz çalışmamız kazandırdıklarıyla, yaşamımızda yer bulsun inşallah. Yaparken bir çok faydasını gördüğümüz gibi, sonrasında da unutturmasın bize. Böylesi bir okuma yaptık hatırlamak için, avunmamak için, oyalanmamak için. Şunu gördüm çalışmamız içerisinde, paylaşımlarımızda, aldığımız bölümlerde her birimiz kendi derdi, kendi ihtiyacı olarak yaşadı ve ele aldı aldık hamd olsun. Her alınan bölümlerde bilin ki arkasında bir yaşam, bir hayat ve dertler vardı.salatlar ettik üzerlerinde elhm. Ve buradan diyorumki Allah razı olsun Bilal Balcı,Kerem Atay,Talha Atay,Hudayfa Çetinkaya ,İkrime Çetinkaya,Muhammed öztürker,Erdem durmuş,Onur buğdaycı. Bana kattıklarınız bana sunduğunuz bu salat için. Ve bundan sonrasıda yaşamımız devam edecek İnşallah. Süleyman peygamberimiz verdiği öğütlere uyan insanlar olarak yaşarız ve onunla cennette buluşuruz. Evet bu çalışmayı bitirdik bizim okumamız bitti ama o özdeyişler yaşamın her yerinde her zaman okuyacağımız şekliyle her yerde…

Şimdi İnşallah bundan sonra başka bir çalışmaya başlıyoruz, yeni bir heyecanla, yeni bir dua ile yene burada paylaşımlarda bulunacağız. Yeni çalışmamızın paylaşımlarını, buraya aktarmaya başlayacağımız zaman, yeni çalışmamızın içeriğine dairde bahsedeceğim burada inş. Allah öncesinde olduğu gibi hayırlar katsın hepimize. Durmak yok yola devam durmak yok uğraşıya devam heyecanla çoşku katarak ve yaşamımızı doğrultması için… İNŞALLAH.

Ayrıca böylesi bir forum oluşturup faaliyetler yapan, kardeşlerimizden de Allah razı olsun böylesi vesilelere çabalara destek oldukları için.

Erdem Durmuş

Özd.27: 14 Sabah sabah komşuya verilen gürültülü bir selam Küfür sayılır.

Özd.28: 13 Günahlarını gizleyen başarılı olmaz, İtiraf edip bırakansa merhamet bulur.

Kerem Atay

Özd.28: 5 Kötüler adaletten anlamaz, RAB'be yönelenlerse her yönüyle anlar.

İkrime Çetinkaya

Özd.28: 13 Günahlarını gizleyen başarılı olmaz, İtiraf edip bırakansa merhamet bulur.

Muhammed Öztürker

Özd.28: 14 Günahtan çekinen ne mutludur! İnatçılık edense belaya düşer.

Talha Atay

Özd.28: 21 Hatır gözetmek iyi değildir, Çünkü insan bir lokma ekmek için bile suç işler.

Özd.29: 27 Doğrular haksızlardan iğrenir, Kötüler de dürüst yaşayanlardan.

Onur Buğdaycı

Özd.29: 1 Defalarca azarlandığı halde dikbaşlılık eden, Ansızın yıkıma uğrayacak, çare yok.

Hudayfa Çetinkaya

Özd.29: 1 Defalarca azarlandığı halde dikbaşlılık eden, Ansızın yıkıma uğrayacak, çare yok.

Bilal Balcı

Özd.29: 26 Hükümdarın gözüne girmek isteyen çoktur, Ama RAB'dir insana adalet sağlayan.

Rıfat Polat

Yönetim
Denetim

MesajKonu: Geri: Süleyman'ın Özdeyişleri(yaptığımız bu çalışmanın son bölümü) (Rıfat)   Süleyman'ın Özdeyişleri(yaptığımız bu çalışmanın son bölümü) (Rıfat) EmptyPerş. Ağus. 17, 2017 1:38 pm

(Bilal)

sa süleymanın ozdeyişleri bana cok şey katmıştır anne ve babaya saygılı olmayı onlara of bile dememeyi katımıştır bunu suleymanın ozdeyişlerinden hayatıma gecirerek okmuşumdur
Yönetim
Denetim

MesajKonu: Geri: Süleyman'ın Özdeyişleri(yaptığımız bu çalışmanın son bölümü) (Rıfat)   Süleyman'ın Özdeyişleri(yaptığımız bu çalışmanın son bölümü) (Rıfat) EmptyPerş. Ağus. 17, 2017 1:39 pm

(Talha Atay)

S.a Rabimin bize örnek ve önder kıldığı Süleyman peygamberim selam olsun sana sözlerinle örneklik ettin bize yaşamınla da.
Rıfat abi Allah senden razı olsun aramızdaki yaş farkına bakmaksızın bizimle böyle bir çalışma yaptın benim için gerçekten değerli bir öğüt oldu.
Ve diğer kardeşlerim sizdende Allah razı olsun katkılarınız ve çabanız için pazartesi görüşürüz inş.
Yönetim
Denetim

MesajKonu: Geri: Süleyman'ın Özdeyişleri(yaptığımız bu çalışmanın son bölümü) (Rıfat)   Süleyman'ın Özdeyişleri(yaptığımız bu çalışmanın son bölümü) (Rıfat) EmptyPerş. Ağus. 17, 2017 1:39 pm

(İkrime)

sa bize sözleriyle öğütte bulunan elçiler ALLAH ın selamı sizlerin ve bizim üzerimize olsun süleyman babamızın bu içimizi ferahlatan ve dosdoğru yaşamakda bize destekçi olan bu sözleri inş yolumuzu aydınlattı bizim zaten mushaf da okuduğumuz seyleri ayaklandırmamız açısından bize ilham oldu inş. rıfat abime bu çalışmayı organize ettiği için tesekkurlerimi iletiyorum ve inşallah nice çalışmalar için. inşallah süleyman babamızla cennette de buluşuruz ve inşallah bu çalışmayı yapanlar olarak cennette süleyman babamızla sohbet edenlerden oluruz çalışmayı okuyan ve emeği geçen herkezden ALLAH razı olsun selametle.
Yönetim
Denetim

MesajKonu: Geri: Süleyman'ın Özdeyişleri(yaptığımız bu çalışmanın son bölümü) (Rıfat)   Süleyman'ın Özdeyişleri(yaptığımız bu çalışmanın son bölümü) (Rıfat) EmptyPerş. Ağus. 17, 2017 1:40 pm

(Erdem)

S.a RAbbin bize gönderdigi süleyman peygamberimizin ogluna söyledigi sözler bize kalan öğütler,gerçekten çok şey kattı bana etkileyen dehşet sözler var o kitapta inş sadece söz olarak kalmaz aklımda hayatımada geçirebilirim inş. Bunları hayatımıza katmama katmamıza yardımcı oldu rıfat abimin yaptıgı bu çalışma ve bu çalışmaya değer vererek gelen kardeşlerimdende rıfat abidende a.r.o. İnş yeni konumuz El kur'an çalışmasıda hayırlar katar bizlere.İnş bu sözleri hayatımıza geçirerek dosdoğru bir yaşam sürerek cennete gitme yolunda ayaklarımızı sabit kılar inş.Çalışmaya değer veren herkezden a.r.o
Yönetim
Denetim

MesajKonu: Geri: Süleyman'ın Özdeyişleri(yaptığımız bu çalışmanın son bölümü) (Rıfat)   Süleyman'ın Özdeyişleri(yaptığımız bu çalışmanın son bölümü) (Rıfat) EmptyPerş. Ağus. 17, 2017 1:40 pm

(Muhammed)

Sa süleyman peygamber bana çok şey kattı,ve bana şunu gösterdi nekadar yıl önce geçmiş olursa olsun imtihanlar belli bir boyutunda aynı.sadece araçlar değişik ve bu insanların dediği teknoloji ama imtthanlar aynı onu okuduğumuz zaman şimdiki dertlerime çare bula biliyorum ben.ama bulamıyorsan ozaman anlamsız ve bahaneler getirirsin.işte onun zamanıyla benimki bir mi? falan filan dünya dertlerinin sayarsın budertlerin içinde araçları bahane getirirsin.mesela ev araba isteyebileceğiniz bütün dünya istekleri ozamanki at neyse seni götürüp getiren şimdide araba.yani bahanelerimiz geçerli değil öğütlere süleyman peygamberinde dediği gibi öğüt almayan doğru yola ulaşamaz.
Yönetim
Denetim

MesajKonu: Geri: Süleyman'ın Özdeyişleri(yaptığımız bu çalışmanın son bölümü) (Rıfat)   Süleyman'ın Özdeyişleri(yaptığımız bu çalışmanın son bölümü) (Rıfat) EmptyPerş. Ağus. 17, 2017 1:41 pm

(Onur)

S.a Rabbimiz bize birlikte bir ortam kıldı bu çalışma bana çok şey kattı inşlalah bu çalışmada toplandımız gibi
cennetdede toplanırız. Rıfat eniştemden kardeşlerimden allah razı olsun::
Yönetim
Denetim

MesajKonu: Geri: Süleyman'ın Özdeyişleri(yaptığımız bu çalışmanın son bölümü) (Rıfat)   Süleyman'ın Özdeyişleri(yaptığımız bu çalışmanın son bölümü) (Rıfat) EmptyPerş. Ağus. 17, 2017 1:41 pm

(Caşua)

Slm Ben gerçekten bu çalışmada aldıklarımı sadece yaşamımda gösterebilirim aslında sadece teslimlerden bir ksısmı olarak bu çalışmayı yaptık ama düşüncelerimiz aynıydı.
burada belki yaşamınla bağdaştırarak, sevindik, üzüldük, utandık, ama yaşamımıza bakmaktır doğru olan bu çalışma sadece seçtiğin güzel kelimeler ve pasaj lar değil öğrendiklerin gördüklerinle ilgili Rabbim inşallah herkese aynı katkıyı bulundurur tüm teslimlerden Allah razı olsun...
Yönetim
Denetim

(Kerem)

S.A bu çalışmamız gerçekten bana çok şey kattı. saygıyı adaleti sağduyulu olmayı kendimize alışkanlık haline getirerek hayata geçirmemizi öğütledi Süleyman peygamberimiz. Bu çalışmayı bizim için başlatan Rıfat abiden Allah razı olsun.

Süleyman'ın Özdeyişleri(yaptığımız bu çalışmanın son bölümü) (Rıfat)
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Suleymanin Ozdeyisleri (İkrime)
» Gençler Kuran Salatı(yeni başladığımız çalışmaın ilk bölümü) (Rıfat)
» Süleyman' ın Özdeyişleri 7 (Rıfat)
» Süleyman' ın Özdeyişleri 8 (Rıfat)
» Süleyman' ın Özdeyişleri 9 (Rıfat)